Roses aprova un pressupost de 51,3 milions d’euros per al 2027, un 6,11% més que l’any anterior
|
|
Pressupost 2027 |
Pressupost 2026 |
Variació (%) |
|
Ajuntament |
47.497.000 € |
44.649.000 € |
6,38 % |
|
Rosersa Port de Roses SA Proder SL |
3.488.834 € 2.681.430 € 1.315.132 € |
2.934.370 € 2.648.500 € 1.194.200 € |
18,90 % 1,24% 10,13% |
|
Societats Municipals |
7.485.396 € |
6.777.070 € |
10,45 % |
|
Suma |
54.982.396 € |
51.426.070 € |
6,92 % |
|
Ajustaments consolidació |
3.625.920 € |
3.025.410 € |
19,85 % |
|
Pressupost consolidat |
51.356.476 € |
48.400.660 € |
6,11 % |
Pressupost de despeses
Les despeses corrents representen el 94,43% del pressupost municipal, amb un import de 44,85 milions d’euros. Dins d’aquest apartat, la partida més important és la de béns i serveis corrents (destinada a cobrir les necessitats diàries de funcionament del municipi i dels serveis públics que presta a la ciutadania), amb 22.000.700 euros, un 4,08% més que el 2026.
En general s’augmenten les dotacions de totes les àrees, entre les quals:
- Àrea de Turisme, que s’incrementa amb motiu d’una nova partida de gestió turística i patrimonial dotada amb 190.000 € i a l’aportació de 60.000 € de capital social per a una nova societat municipal encarregada d’aquesta gestió, de la qual s’estudia actualment la seva creació i viabilitat.
- Àrea de Cultura i Festes, que incrementa les quanties destinades a programació i activitats per millorar-les i abastar un ventall més ampli de públic. Entre els principals augments, es troba la partida corresponent a programació del Teatre Municipal, que passa de 121.700 € a 143.100 i inclou assignacions per a la Fira de Teatre Familiar i per al programa de celebració del 25è aniversari del Teatre, o la destinada a Festes, que passa de 369.600 € a 429.000 € i inclou, entre d’altres, el pressupost de l’espai Barraquetes de Festa Major.
Una novetat important serà l’ampliació de l’horari d’obertura de la biblioteca municipal, que serà possible gràcies a la contractació d’una nova plaça d’auxiliar informador/a, així com la contractació d’una empresa externa, per ampliar també els horaris en èpoques d’exàmens i selectivitat.
- Àrea d’Ensenyament, per donar cobertura a les necessitats actuals del escolars, on trobem com a increment més destacat la dotació de 102.000 € per a transport escolar (el 2026 el cost era de 45.600 €), amb motiu de l’ampliació del servei amb una línia addicional i de l’actualització de preus de les dues línies ja existents. Són novetat també el nou programa d’educació ambiental dirigit a alumnes de 6 a 13 anys i un nou servei de suport emocional, conductual i d’assessorament a les llars d’infants municipals, per atendre necessitats educatives especials.
- Àrea d’Esports, on destaca la contractació de tres places noves d’operaris d’instal·lacions esportives per donar resposta al creixement de les activitats de l’esport base i de les associacions i a la realització d’esdeveniments esportius.
- Àrea de Serveis Socials, que comptarà amb la incorporació de 2 treballadores socials i 1 educadora social en substitució del conveni subscrit actualment amb el Consell Comarcal de l’Alt Empordà, amb la finalitat de consolidar una atenció més propera.
|
PRESSUPOST DE DESPESES
|
2027 |
2026 |
%Variació |
|
Personal |
17.060.000 € |
15.810.000 € |
7,91% |
|
Béns i serveis corrents |
22.000.700 € |
21.137.540 € |
4,08% |
|
Despeses financeres |
30.000 € |
30.000 € |
0% |
|
Transferències corrents |
5.669.500 € |
4.853.160 € |
16,82% |
|
Fons de contingència |
90.000 € |
200.000 € |
-55% |
|
Inversions |
2.356.500 € |
2.400.000 € |
-1,81% |
|
Transferències de capital |
230.300 € |
218.300 € |
5,5% |
|
Actius financers |
60.000 € |
0 |
0% |
|
Total despeses |
47.497.000 € |
44.649.000 € |
6,38% |
Més de 2,3 milions d’euros en inversions
El pressupost del 2027 destina 2.356.500 euros a inversions, que representen el 4,96% de la despesa municipal i un 1,81% menys respecte a l’any 2026.
El pla d’inversions inclou projectes com el de la rehabilitació del far de Roses i entorn, amb una dotació inicial per a 2027 de 435.000 euros; la reparació d’asfaltats de la ronda Circumval·lació (250.000 €); l’adequació del Jutjat de Pau (180.000 €); l’expropiació de terrenys destinats a aparcaments i vialitat al cap de Creus, (170.000 €); la instal·lació de ventiladors als centres escolars, (110.000 €); la millora de l’accés i urbanització del port pesquer, amb 100.000 € inicials previstos per al 2027; la millora de la bassa i entorn al PN Cap de Creus (60.000 €); la reforma de l’antic safareig (55.000 €), o la substitució de claraboies del Pavelló Municipal (50.000 €).
(Podeu consultar el total d’inversions en el quadre final).
Pel que fa al finançament de les inversions, el pla preveu 1.953.500 € procedents de recursos corrents del propi Ajuntament i 403.000 € de subvencions.
Cal destacar que, com en anys anteriors, es continuarà destinant el superàvit que s’obtingui de la liquidació del pressupost de 2026 a la realització de noves inversions. En aquest sentit, la regidora d’Economia i Hisenda de l’Ajuntament, Joana Pérez, va avançar durant la sessió d’ahir que "es preveuen diferents modificacions de crèdit al llarg de l’exercici, que possibilitaran noves inversions de projectes que ja estiguin prou madurs com per a executar-los, com podrien ser la remodelació de la plaça de l’Alegria, el nou edifici de serveis dels camps de La Vinyassa, el projecte de substitució d’enllumenat de part de Santa Margarida, o el projecte d’obres de reforma, adequació i millora dels centres educatius públics del municipi".
1,6 MEUR destinats a subvencions i 1,6 més a bonificacions fiscals
L’Ajuntament preveu un import total de 1.601.000 euros destinat a diferents línies i programes de subvencions, que van des de les dirigides a entitats i associacions dedicades a la promoció cultural, esportiva, juvenil, educativa, mediambiental,... a les destinades a esportistes i alumnes rosincs, o a prestacions d’urgència social, entre d’altres.
Per la seva banda, l’import que sumaran el total de bonificacions que el consistori aplica a les famílies en el pagament de tributs locals, s’estimen per al proper exercici en 1.662.000 €.
Els impostos municipals es congelen i pugen els ingressos corrents
Els ingressos previstos per l’Ajuntament durant 2027 ascendeixen a 47.497.000 €, un 6,38% més que 2026, sense que hi hagi prevista la concertació de cap operació d’endeutament.
D’aquests, els ingressos tributaris, formats pels impostos i taxes municipals, pujaran a 34.732.400 €, xifra que suposa un 1,17% superior a 2026 (van ser de 34.329.200 €), provinent de l’actualització de les taxes d’acord a l’IPC, mentre que els impostos municipals es congelen en la seva totalitat.
El principal gruix pel que fa a l’increment dels ingressos provindrà de les transferències corrents d’altres administracions per sufragar serveis municipals, que pugen un 24,95 % i arriben als 11.100.500 € (l’any 2026 va ser de 8.884.000 €).
|
PRESSUPOST D’INGRESSOS
|
2027 |
2026 |
%Variació |
|
Ingressos tributaris (impostos i taxes) |
34.732.400 € |
34.329.200 € |
1,17% |
|
Transferències corrents |
11.100.500 € |
8.884.000 € |
24,95 % |
|
Ingressos patrimonials |
1.261.100 € |
1.032.800 € |
22,10 % |
|
Ingressos de capital (transferències de capital) |
403.000 € |
403.000 € |
0 |
|
Operacions financeres |
0 |
0 |
0 |
|
TOTAL INGRESSOS |
47.497.000 € |
44.649.000 € |
6,38 % |
El pressupost consolidat de les societats municipals augmenta un 10,45%
Els pressupostos de les societats municipals que es dediquen a la gestió de serveis municipals pujarà a un total de 7.485.396 euros, un 10,45% superior al del 2026. D’aquest import, 3.488.834 € corresponen a Serveis Municipals de Roses SA (ROSERSA), 2.681.430 € a Port de Roses SA, i 1.315.132 € a Promoció i Desenvolupament SL (Piscina Municipal).
Destaca la transferència de 554.464 € a ROSERSA per millorar l’eficiència i celeritat en serveis de jardineria, instal·lació mòduls de platja, climatització i suport a activitats.
Pel que fa a les inversions previstes per aquestes empreses, destaquen, entre d’altres, l’estabilització de la platja de la Punta (pendent actualment d’informes externs) i l’adquisició d’una embarcació de fondeig per part de Port de Roses; la compra d’equipament per a les noves sales de fitness i d’activitats de la Piscina Municipal per part de Proder; i l’adquisició d’un vehicle elèctric, un camió i un aparell elevador per als serveis d’instal·lacions i jardineria de Rosersa.
Pla d’inversions 2027
|
Denominació |
Anualitat (€) |
Recursos corrents (€) |
Subvencions (€) |
|
Expropiació aparcaments i vialitat Cap de Creus |
170.000,00 |
0,00 |
170.000 |
|
Rehabilitació Far Roses, adequació bateria St. Antoni i entorn (pluriennal 2027-2028) |
435.000,00 |
435.000,00 |
|
|
Millora bassa i entorn al Parc Natural Cap de Creus |
60.000,00 |
60.000,00 |
|
|
Millora accés i urbanització Port Pesquer (pluriennal 2027-2028) |
100.000,00 |
100.000,00 |
|
|
Reforma antic safareig |
55.000,00 |
55.000,00 |
|
|
Millores urbanes i finques municipals |
50.000,00 |
50.000,00 |
|
|
Adequació Jutjat de Pau |
180.000,00 |
180.000,00 |
|
|
Projectes i direccions d’obres — Urbanisme |
275.000,00 |
275.000,00 |
|
|
Projectes i direccions d’obres — Serveis Públics |
74.000,00 |
74.000,00 |
|
|
Direcció obra projecte sistema videovigilància |
14.000,00 |
14.000,00 |
|
|
Reparació asfaltats Ronda Circumval·lació |
250.000,00 |
17.000,00 |
233.000 |
|
Millores vies públiques |
20.000,00 |
20.000,00 |
|
|
Reposició i millora servei d’aigua |
55.000,00 |
55.000,00 |
|
|
Reposició i millora proveïment clavegueram |
55.000,00 |
55.000,00 |
|
|
Millora actuacions mediambientals |
20.000,00 |
20.000,00 |
|
|
Equipaments platges |
12.000,00 |
12.000,00 |
|
|
Posada en valor del poblat visigòtic del barri del port de la Ciutadella |
15.000,00 |
15.000,00 |
|
|
Millores equipaments Cementiri municipal |
6.000,00 |
6.000,00 |
|
|
Adequació i millora instal·lacions esportives |
5.000,00 |
5.000,00 |
|
|
Adequació i millora edificis Serveis Generals |
10.000,00 |
10.000,00 |
|
|
Instal·lació ventiladors Centres Escolars |
110.000,00 |
110.000,00 |
|
|
Altres millores Centres Escolars |
25.000,00 |
25.000,00 |
|
|
Millores edifici Teatre |
5.000,00 |
5.000,00 |
|
|
Accions eficiència i estalvi energètic equipaments municipals s/PAES |
17.000,00 |
17.000,00 |
|
|
Canvi maquinària aire condicionat Espai Jove |
6.000,00 |
6.000,00 |
|
|
Substitució claraboies il·luminació coberta pavelló |
50.000,00 |
50.000,00 |
|
|
Pèrgola desmuntable mòdul serveis La Vinyassa |
11.000,00 |
11.000,00 |
|
|
Renovació SAI de l’Ajuntament |
12.000,00 |
12.000,00 |
|
|
Adquisició material informàtic |
100.000,00 |
100.000,00 |
|
|
Virtualització servidors |
20.000,00 |
20.000,00 |
|
|
Còpies de seguretat |
20.000,00 |
20.000,00 |
|
|
Actualització sistema gestió de continguts de la web de Roses |
30.000,00 |
30.000,00 |
|
|
Adquisició planera documents Arxiu municipal |
5.000,00 |
5.000,00 |
|
|
Maquinària i eines Brigada |
6.000,00 |
6.000,00 |
|
|
Equipaments diversos centres escolars (bufador, màquina disc, hidronetejadora i altra maquinària) |
3.000,00 |
3.000,00 |
|
|
Equipaments diversos Llars d’Infants (estructures d’exterior per als patis, jocs…) |
2.400,00 |
2.400,00 |
|
|
Mobiliari Llars d’Infants (armaris, miralls, escala canviador…) |
10.600,00 |
10.600,00 |
|
|
Equipaments CAR |
6.000,00 |
6.000,00 |
|
|
Adquisició fundes per tanques i taules |
3.000,00 |
3.000,00 |
|
|
Adquisició equip de so per a esdeveniments |
1.500,00 |
1.500,00 |
|
|
Adquisició carpes per campament reial |
9.000,00 |
9.000,00 |
|
|
Adquisició de carpes per a altres esdeveniments festius |
3.000,00 |
3.000,00 |
|
|
Adquisició de 150 gandules plegables per al Cinema a la Fresca |
10.000,00 |
10.000,00 |
|
|
Adquisició material tècnic Teatre (focus, taules de so…) |
5.000,00 |
5.000,00 |
|
|
Adquisició material tècnic Ciutadella i Castell de la Trinitat |
5.000,00 |
5.000,00 |
|
|
Adquisició generador elèctric mòbil amb remolc |
20.000,00 |
20.000,00 |
|
Accions del document
